Зразок аналізу виховної роботи за минулий рік

У 2015-2016  навчальному році виховна робота в школі була спрямована на вирішення районної виховної проблеми: «Модернізація науково-методичної роботи педагогічних працівників, підвищення результативності та якості навчально-виховного процесу шляхом використання інформаціно-комунікативних технологій. Духовно-патріотичне виховання в умовах сучасного суспільства », на виконання Закону України « Про освіту»,  Закону України « Про загальну середню освіту», законів України « Про дорожній рух», « Про пожежну безпеку»,« Про охорону здоров*я», комплексної програми профілактики злочинності, програми Правової освіти. Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти, концепції громадянської освіти в Україні, концепції превентивного виховання дітей та молоді, Закону України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту ( СНІД) та соціальний захист населення», комплексної програми профілактики запобігання поширенню алкоголізму, наркоманії та СНІДу серед населення міста. У зв*язку з цим ,педагогічний колектив школи вирішував таку виховну проблему : «Вплив ІКТ на розвиток творчих здібностей учнів ».
         Реалізація основних завдань і принципів громадянського виховання здійснювалися в ряді пріоритетних напрямків.

І. ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ  ДО СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ;

ІІ. ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА;

ІІІ. ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО ПРАЦІ;

ІV.ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО ПРИРОДИ;

V.ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО СІМ*Ї, РОДИНИ, ЛЮДЕЙ;

V І. ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО СЕБЕ.

І. ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ
         Формування в учнів комплексу особистісних якостей та рис характеру, які є основою специфічного способу мислення та спонукальною силою повсякденних дій, учинків, поведінки. Для цього в школі проводився Тиждень Незалежності в школі, урочиста лінійка « Є така держава - Україна», Тиждень присвячений УПА, проведені педагогом-організатором. Виховні години «Велична і свята моя земля», проведена Мельник Г.П., відкрита виховна година « Без мови рідної, юначе, й народу рідного нема», проведена  вчителем української мови Пасечко О.М., години спілкування         «Моя рідна Україна», « Моя земля – земля моїх батьків», проведені тижні історії, української літератури, української писемності та мови. Вчителем історії та педагогом організатором було проведено заходи щодо відзначення Дня Соборності України, день пам*яті жертв голодомору, виховна година, присвячена пам*яті Крутам, заходи, присвячені річниці героям Небесної сотні.
         Гордістю стала краєзнавча експедиція учнівської молоді «Історія міст і сіл країни», де об*єднання учнів «Червона калина» під керівництвом педагога-організатора Гут Н.В. на обласному етапі конкурсу посіли І місце. В обласному етапі еколого-краєзнавчого конкурсу «Твій рідний край», де Москалик Сніжана посіла ІІ місце з роботою на тему: «Впорядкування прируслових джерел» (Гут Н.В.)
         У школі також діє організація «Сокіл». Протягом року проводилися збори станиці ім. Марусі Чурай, збори чотів, районні вишколи, де школа завжди займає призові місця. Діє об*єднання органів учнівського самоврядування «Клуб старшокласників «Точка зору». Мета – задоволення потреб у спілкуванні, спільній діяльності з метою реалізації виховних інтересів, включення до шкільного та громадського життя через діяльність, засвоєння  загальнолюдських цінностей, набуття дітьми соціального досвіду. Шкільний парламент «Темп» відповідав за такий народознавчий проект, як    «Духовні скарби нашого краю», «Делегати дитячих прав», «Твоє життя – твій вибір», «Книга звитяги Євромайдану» тощо. За участю цих організацій у школі проводився святковий концерт, присвячений воїнам УПА, а також посвята другокласників у соколята, День Героїв, День Збройних сил України, Козацькі забави,  різноманітні флеш моби на підтримку українських солдат, флеш моб в пам*ять за загиблими у Другій світовій війні, патріотичні флеш моби «З вірою в серці», «Кульки доброти», «Пазл миру», «Ланцюг єднання», «Діти – квіти України». Взяли участь у дитячому Всеукраїнському форумі «Діти змінюють світ». Відзняли велику кількість відеороликів, а саме «Вишиванка дітям Сходу», «Патріотичне читання». Брали участь в навчанні лідерів в місті Києві, е мали змогу зустрічатися з президентом Петром Порошенком.
         У червні місяці 2016 року команда Милівецької школи вже в котре представляла Чортківський район на обласному етапі дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») і посіла 4 місце в загальному заліку.Всеукраїнському конкурсі «Змагаймось за нове життя», присвяченому Лесі Українці, де учениця Милівецької ЗОШ І-ІІ ступенів Гут Анастасія посіла ІІ місце та була нагороджена дипломом, нагородження відбувалося в Будинку Українського радіо в м.Києві (Гут Н.В.)
        
         ІІ. ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТА.
         Виховними завданнями цього напрямку є знання про види мистецтва та засоби їх виразності, здатність виражати власне ставлення до мистецтва, до творчої діяльності в мистецькій сфері та самореалізації. У зв*язку з цим, у школі проведено ряд виставок та конкурсів малюнків (вчитель образотворчого мистецтва Ткачик В.М., вчителі предметними, класні керівники): «Увага! Діти на дорозі», « Я хочу жити в якісному світі», « Наша слава не вмре, не поляже», присвячений УПА,  конкурс виставка плакатів: « Мова – душа народу» (Пасечко О.М.), конкурс малюнків на антиСНІДівську тематику» (Ткачик В.М.),  конкурс плакатів « Ой хто, хто Миколая любить», конкурс малюнків: «Моє улюблене зимове свято». Проведено свято Новорічної ялинки для унів 1-9 класів.
         Стали переможцями районного етапу фестивалю патріотичної пісні, прози та поезії та творів образотворчого мистецтва. Стали переможцями Всеукраїнського конкурсу-листа малюнка українському солдату «Діти за мир, за єдину Україну».


ІІІ. ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО ПРАЦІ.
        
         Виховними досягненнями цього напрямку є усвідомлення соціальності значимості праці в житті людини, повага до людей праці, навички самообслуговуючої та суспільно-корисної праці. У зв*язку з цим у школі проведено бесіди: « Світ професій – мій вибір, мій успіх» (Цинкалюк Р.В.); бесіди: « Професії нашого часу» (Ткачик В.М.); виховні години: « Зростаймо в праці» (Солтис Н.Я.),     «Люди, які працюють поруч» (Пасечко О.М.); « Бджілка мала, а й та працює» проведена класоводами; години класного керівника : «Професії моїх батьків» (Пасечко О.М.), «Характер і професії». Рольові ігри  : «Світ професій» (Куртяк Г.Б.), «Цікавий світ професій» (Пасечко В.В.) та інші. Педагогом-організатором та класним керівником 9 класу проведено вікторину для учнів 9 класу «Чи готовий ти, до вибору професії?», а також свято урожаю для учнів всієї школи.


ІV.ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО ПРИРОДИ.
         Виховними досягненнями цього напрямку є усвідомлення вихованцями себе як невід*ємної частини природи, взаємовідносин людини і природи, бережливого ставлення до природи. У зв*язку з цим проведено День туризму в школі, огляд-конкурс внутрішнього озеленення «Галерея кімнатних рослин», всеукраїнська акція :           « Парад квітів біля школи» (Мороз Г.В.), туристсько-краєзнавчий екологічний конкурс « Посади калину», акція «Парад квітів біля школи». Проведено відкриту виховну годину : « Мову рідної природи розуміти серцем вчись» (Мороз Г.В.). У школі діє екологічна агітбригада  « Надія», яка зайняла у 2016 році І місце на обласному етапі конкурсу екологічних агітбригад. Проводить велику просвітницьку роботу, організовує екологічні акції :                       «Посади калину», «Чисте джерело», «Майбутнє лісу у твоїх руках». Проведено години спілкування : «Вода – джерело життя» (Пасечко О.М.), « Про екологію рідного краю» (Мельник Г.П.), « Перші квіти весни» проведена класоводами. В цьому напрямку проведено предметні тижні: Тиждень біології в школі (Мороз Г.В.), тиждень математики (Квас Г.Р. та Цинкалюк Р.В..), тиждень фізики (Квас О.В.).


V.ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО СІМ*Ї, РОДИНИ, ЛЮДЕЙ.

         Виховними досягненнями цього напрямку є знання і розуміння особистих, родинних, громадянських, національних та загальнолюдських цінностей, уміння співпрацювати з іншими, працювати в групі та колективі, уміння прощати та просити пробачення, єдність моральної свідомості та поведінки, єдність слова і діла. У зв*язку з цим найцікавіше проведено круглий стіл     «Родинне коло – різдв*яний спогад дитинства»  за участю учнів 8-9 класів та класних керівників Пасечко О.М. та Мороз Г.В. Дуже цікавим було впровадження в школі Тижня збереження сім*ї, де проведено день батька, родинне свято, день бабусь та дідусів, свято матері. Цікавими були бесіди: «Старші та молодші в сім*ї» (класоводи та класні керівники), виховна година « Мого роду сто доріг – сто століть у мого роду» проведена Цинкалюк Р.В.      Цікавими виявилися конкурси малюнків, присвячені тижню збереження сім*ї «Тато, мама, я  - ми одна сім*я». Години спілкуваня : «Моральні ідеали, їх місце в нашому житті»            (Пасечко О.М.), «Я та мої батьки: конфлікт поколінь»                   (Ткачик В.М.).
         Велику роботу проведено у напрямку волонтерської діяльності воїнам АТО: збір коштів, які передавалися місцевим волонтером, солодкий подарунок солдатам до Миколая, збір речей дітям Сходу, вишиванка дітям Сходу тощо.

V І. ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО СЕБЕ.
         Виховними досягненнями цього напрямку є вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу від шкідливих звичок на здоров*я, прагнення бути фізично здоровою людиною. У зв*язку з цим було проведено бесіди: «Правила переходу вулиці після висадки транспорту» (Мороз Г.В.), «Регулювання дорожнього руху. Сигнали регулювальника. Дорожня розмітка» (Ткачик В.М.), « Насильство між дітьми» (Куртяк Г.Б.), «Насильство поруч та як його уникнути» (Пасечко О.М.), «Насильство в сім*ї» (Мороз Г.В.),        «Проблема насильства неповнолітніх як гостре та соціальне» (Винничук Г.К.), «Як держава захищає права дитини в сім*ї» (Пасечко О.М.) ; виховні години « Вивчи правила і знай та завжди їх пам*ятай» (Солтис Н.Я.), « Твоя дорога від школи додому» (Винничук Г.К.),  «Будь уважним на дорозі» (Мельник Г.П.), « Буду чистим і охайним – то й здоровим буду я» (Цинкалюк Р.В.), « СНІД – трагедія людства» (Мельник Г.П.), «Найбільше в світі багатство – це здоров*я» (Мельник Г.П.), «Знати – щоб жити» (Ткачик В.М.). Проведено години класного керівника: «Хвороба-вбивця - СНІД» (Мороз Г.В.), «Наслідки впливу алкоголю та наркотиків на дитячий організм» (Пасечко О.М.). Бесіди-застереження: « Що таке СНІД?» (Куртяк .Б.), «Як уберегти себе від наркоманії»  (Солтис Н.Я.),                      « Захисти себе від насильства» (Мельник Г.П.) та інші. Взяли участь у обласному етапі конкурсу ЮІР, де достойно представили Чортківський район та були нагороджені почесними грамотами (Гут Н.В., Ткачик В.М.)
         Органами учнівського самоврядування організовано скриньку анонімних запитань та відповідей до всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. А також вчителем української мови Пасечко О.М. та вчителем ОБЖ Ткачиком В.М. проводилося написання  профілактичних диктантів  « Інфекційним захворюванням – НІ!».
         Агітбригада «Здорова молодь» стала переможцем районного етапу конкурсу «Молодь обирає здоров*я»


         Але у виховній роботі є ще й недоліки, над якими необхідно працювати у 2016-2017 н.р., а саме:

-         залучати більше учнів до загальношкільних виховних заходів;
-         більше заходів планувати у плані національно-патріотичного виховання;
-         у шкільній газеті висвітлювати етапи шкільного життя;
-         більше уваги приділяти розвитку учнівського самоврядування.



Немає коментарів:

Дописати коментар